SBBP.PL

5 Najlepszych miejsc do biegania na świecie

Czy kiedykolwiek marzyłeś o prowadzeniu kultowych ulic w Paryżu lub Londynie, osiągając cel, który każdy sportowiec może szanować? Dla wielu bieganie w maratonie to marzenie zrealizowane poprzez intensywny trening i przygotowanie psychiczne, ale aby dodać ekscytujący zwrot, rozważ połączenie tej niesamowitej aktywności z podróżą do jednego z tych ekscytujących miejsc. Zostaniesz nagrodzony spektakularnymi widokami!

Tromsø, Norwegia

najlepsze miejsca do bieganiaNa północ od Koła Podbiegunowego w Norwegii znajduje się miasto Tromsø, w którym odbywa się najbardziej na północ wysunięty maraton – Maraton Północnego Słońca. To subarktyczne miasto nie doświadcza prawdziwej ciemności od końca kwietnia do połowy sierpnia, a to jest znane jako nocne słońce. Uczestnicy z ponad 50 krajów przybywają do Tromsø w czerwcu, aby wziąć udział w tym wyścigu, który rozpoczyna się o północy i trwa przez całą noc. Jedynym haczykiem jest to, że nawet nie jest ciemno! Jeśli chcesz poczuć wyjątkowe uczucie wiecznego światła dziennego podczas kursu wypełnionego pięknymi norweskimi krajobrazami, ten jest dla Ciebie.

 

Ateny, Grecja

Ateny Maraton w Atenach w Grecji może być najbardziej przesiąkniętą historią. Jest to prawdziwe wydarzenie greckiego żołnierza piechoty, który biegł od Bitwy Maratońskiej do Aten, aby ogłosić zwycięstwo Greków nad Persami w 490 r. Wyścigi odbywają się co roku na początku listopada. Trasa rozpoczyna się w mieście Marathon, gdzie biegacze krążą wokół Miejsca Pamięci Wojennej, a następnie udają się przez malownicze tereny Grecji i do Aten, gdzie biegacze kończą się biegiem na Stadion Panathenaic.

 

Paryż, Francja

Czy jest lepszy sposób, aby zobaczyć Miasto Świateł, niż przebiegać przez jego serce. Maraton Schneider Electric w Paryżu odbędzie się w kwietniu, a trasa jest spektakularna. Zaczynając u podnóża Łuku Triumfalnego, biegacze biegną w dół Pól Elizejskich, w kierunku Place de la Concorde. Inne zabytki to Place de la Bastille i Château de Vincennes, przed trudną podróż powrotną, gdzie można podziwiać spektakularne widoki na katedrę Notre-Dame i wieżę Eiffla. Maraton w Paryżu jest jednym z 5 największych wyścigów na świecie, z 50 000 uczestnikami każdego roku, więc jeśli jesteś biegaczem, ten powinien być na twojej liście.

 

 

Boston, Massachusetts

Odbywa się w kwietniu każdego roku, Boston Marathon w Massachusetts ma rozróżnienie jest najstarszym wyścigiem na świecie. W rzeczywistości rozpocznie się jego 119 rok w 2015 roku. Punkt do punktu trasy tego kultowego wyścigu drogowego rozpoczyna się w historycznym mieście Hopkinton w Nowej Anglii i kończy się w Copley Square w centrum Bostonu. Wchodzenie w najstarszy wyścig na świecie nie jest też chodzeniem po parku, uczestnicy muszą najpierw zakwalifikować się, spełniając surowe standardy dotyczące ich wieku i płci. Rejestracja jest najpierw otwarta dla tych sportowców, którzy zakwalifikowali się w najszybszym czasie, więc jeśli chcesz przekroczyć ten wyścig z listy, sugerujemy rozpoczęcie treningu!

 

Londyn, Anglia

Nasiona słynnego londyńskiego maratonu zostały zasiane, gdy 2 londyńskie klubowicze zdecydowały się przejść przez staw i pobiegać w maratonie w Nowym Jorku w 1979

udane wydarzenie to było. Wrócili z wyzwaniem do Londynu: wykorzystywać piękne i historyczne ulice, aby wprowadzić rasę miejską, która przyjąłaby świat. Po sfinansowaniu i organizacji, pierwszy londyński maraton odbył się w 1981 r., Przy czym 7,747 biegaczy przyjęto na 20 000 kandydatów. Podobnie jak maraton w Paryżu, kurs ten daje biegaczom możliwość zobaczenia takich atrakcji miasta jak Big Ben, London Bridge i Westminster Abbey. Popularność tego wyścigu jest przytłaczająca, więc jeśli zastanawiasz się nad tym, weź wcześniej swoje nazwisko w głosowaniu.