SBBP.PL

jak biegać żeby schudnąć

Jbieganieaki jest najlepszy sposób na utratę wagi? Odpowiedź na to pytanie jest trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Liczba spalonych kalorii przez bieg jest określana na podstawie liczby przebiegów mil. Więc może się okazać, że najskuteczniejszym sposobem na odchudzanie się przez bieganie jest dużo biegania. Jednakże, kiedy dużo biegasz, twoje ciało również chce dużo jeść, aby uniknąć chronicznego zmęczenia lub zranienia. . . a jedzenie dużo nie sprzyja utracie wagi.

W rzeczywistości, podczas pracy może być świetnym działaniem na rzecz utraty wagi, nie jest to najlepsza ogólna metoda. Badania dowiodły, że najskuteczniejszym narzędziem do zrzucania funtów jest ograniczenie liczby kalorii – czyli mniej jedzenia. Kiedy próbujesz schudnąć, powinieneś starać się spożywać od 300 do 500 mniej kalorii dziennie niż używa twoje ciało. Jeśli to zrobisz, będziesz stopniowo tracić na wadze w umiarkowanym tempie, ale będziesz też brakować energii, aby utrzymać ciężki harmonogram ćwiczeń.

Rozwiązaniem jest połączenie deficytu kalorii z programem treningowym, który ma na celu podtrzymanie spalania metabolicznego. Taki program obejmuje trzy różne rodzaje treningów. . .

Twoje ciało najlepiej spala tłuszcz, kiedy biegasz z prędkością odpowiadającą około 65 procentom maksymalnego tętna. Jeśli masz ochotę, przekłada się to na pięć na dziesięć w skali poziomu wysiłku (10 to wysiłek na wyciągnięcie ręki). Im dłuższy czas trwania tych odcinków, tym wyższy wskaźnik wznoszenia spalających tłuszcz, więc należy naciskać czas trwania zamiast tempa w tych ćwiczeniach. Unikaj spożywania napojów sportowych lub żeli energetycznych w trakcie spalania tłuszczu, ponieważ ich zawartość węglowodanów zmniejsza uzależnienie mięśni od zawartości tłuszczu w ciele.

Najlepszy Abs w 8 ćwiczeniach

Szybkie bieganie jest doskonałym narzędziem do utraty wagi. Podczas sprintu nie tylko spalasz najwięcej kalorii, ale także potem spalasz więcej tłuszczu przez dłuższy czas. Podskoki przyspieszają pracę serca, a na stawach i mięśniach jest łatwiej niż na płaskim terenie. Nasz ośmiotygodniowy trening z odchudzaniem oferuje treningi interwałowe w sprintu, które wymagają powtarzających się 30-sekundowych biegów pod górę. Powinny to być ciężkie wysiłki, ale nie tak trudne, abyś zwalniał, zanim zakończysz ostatnią przerwę.

Trening siłowy

Podczas treningu topi się nadmiar tkanki tłuszczowej, trening siłowy spala dodatkowe kalorie i zachowuje masę mięśniową. Jest to ważne, ponieważ kiedy spożywasz od 300 do 500 mniej kalorii niż zużywa twoje ciało codziennie, prawdopodobnie stracisz mięśnie i tłuszcz. Jednakże, jeśli uzupełnisz swój bieg o kilka ćwiczeń siłowych całego ciała w każdym tygodniu, utrata wagi będzie w rzeczywistości skutkiem utraty wagi. Trening siłowy można wykonywać na siłowni lub w salonie. Skup się na wadze ciała, a także na ćwiczeniach podnoszących ciężary, takich jak rzucanie, przysiady, martwy ciąg, pompki, prasy barkowe i deski.