SBBP.PL

Jaki zegarek do biegania?

JAKI JEST NAJLEPSZY ZEGAREK BIEGOWY?

zegarek do bieganiaNaszym ulubionym zegarkiem do biegania jest Garmin Forerunner 630. Jest to zegarek, który jest na tyle wszechstronny dla biegaczy o wszystkich umiejętnościach i wystarczająco mocny, by zaspokoić głodnych statystów pół-profesjonalistów. Jest odrobinę drogo.

Model 630 NIE zawiera wbudowanego czytnika impulsów. To jest jeszcze jeden powód, dla którego jest to nasze # 1: chociaż śledzenie tętna zamontowane nadgarstkiem jest wygodniejsze, a przez to nie złe, peryferyjne, montowane w klatce piersiowej monitory tętna wciąż są naszym preferowanym wyborem dla dokładności i niezawodności.

Garmin oferuje więcej zegarków do biegania niż ktokolwiek inny i, naszym zdaniem, najlepsze z nich to njlepsze zegarki do biegania, które możesz kupić. Forerunner 935 jest najlepszy ze wszystkich, ale może być uważany za nadmiernie wyceniony i zbyt drogie dla większości ludzi.

Na niższym końcu spektrum cenowego Spark 3 firmy TomTom usuwa ilość śledzonych danych, ale dodaje kilka ciekawych funkcji motywacyjnych.

 

JAK KUPIĆ ZEGAREK DO BIEGANIA

Chociaż możesz używać telefonu GPS i aplikacji, takich jak Strava i Endomondo, do śledzenia przebiegu mil, rzeczywistą korzyścią jest posiadanie statystyk w czasie rzeczywistym, w których możesz ich obserwować podczas biegu, czyli tam, gdzie przychodzą zegarki. śledzenie tętna „na żywo” to kolejny ogromny plus.

 

Prawdopodobnie najlepszą radą przy zakupie zegarka treningowego jest kupienie czegoś, co jest bardziej zaawansowane niż obecnie tego potrzebujesz. Jeśli po raz pierwszy od dziesięciolecia udało Ci się dosłownie zejść z kanapy, możesz pomyśleć, że wolałbyś nie znać rytmu serca, ale za dziewięć miesięcy i kilka kamieni lżejszych możesz czuć się bardzo dobrze. różnie. Podobnie, jeśli pracujesz przez jakiś czas, możesz udać się do tego punktu, w którym będziesz chciał dowiedzieć się więcej o progu rytmu serca lub mleczanu.

Jeśli masz zamiar korzystać z zegarka tylko na siłowni, możesz być w stanie wykonać tylko śledzenie tętna i możliwość interwałów czasowych. A co z rowerzystami? Bardziej nieregularni pchacze na pedały mogą korzystać z GPS i śledzić czas, prędkość i dystans. Ale gdy do tego dojdziecie więcej, możecie być uzależnieni od umiejętności łączenia się z miernikami mocy i resztą arsenału wojowników Lycry z ANT + i akcesoriów Bluetooth.

Korzystanie ze smartwatcha jako dedykowanego zegarka wciąż nie jest tak satysfakcjonujące, jak powinno być. Fitbit’s Ionic to doskonały zegarek do fitnessu, ale jego dotychczasowa wiedza na temat smartwatcha jest ograniczona przez brak aplikacji i niepotrzebny system płatności zbliżeniowych.

Najnowsza współpraca Apple / Nike jest jak dotąd najlepszą „właściwą” opcją smartwatch, z dodatkiem nowych czujników, takich jak barometr i fakt, że nie musisz już mieć iPhone’a na sobie, aby go użyć.

Aplikacja Nike + jest bardziej motywująca niż śledzenie statystyk, ale nie ma w tym nic złego. Jednak ma znacznie krótszą żywotność baterii niż dedykowane zegarki do biegania – nie więcej niż jeden dzień, jeśli używasz go do biegania, naprawdę.

Prawie wszystkie sklepy oferujące zegarki w Krakowie są synchronizowane z aplikacją mobilną i narzędziami do śledzenia online na komputerze. Pozwalają one głębiej zagłębiać się w szczegóły, tworzyć i pobierać wstępnie zaplanowane lekcje trenerskie oraz opracowywać plany treningowe dostosowane do konkretnych celów, które pomogą Ci osiągnąć cele związane z bieganiem i kondycją.

Ceny są różne, a niektóre wynoszą poniżej 500zł , ale jeśli szukasz czegoś naprawdę przydatnego i bardziej rozbudowanego musisz wydać ponad tysiąc złotych – znajdź najbliższy sklep w Twoim mieście.