SBBP.PL

Wspaniale wyglądająca łazienka

Urządzając łazienkę w pierwszej kolejności skupiamy się na materiałach wykończeniowych tak, aby cała aranżacja była przemyślana i spójna. Kiedy jednak mamy już dobrze dobrane podłogi i armaturę – czas skupić się na dodatkach, które będą jednocześnie dekoracją, ale i będą miały swoje praktyczne zastosowanie. Jednym z takich dodatków jest dywanik łazienkowy. Jaki wybrać, aby sprawdził się w praktyce?

Włochaty dywanik przyjemny w dotyku

Bardzo często wśród różnego rodzaju dywaników łazienkowych znajdziemy takie z dość dużym, puchatym włosiem. Jest to dobre rozwiązanie z kilku względów – po pierwsze takie dywaniki bardzo dobrze się prezentują i z przyjemnością się ich używa na co dzień. Z drugiej strony bardzo dobrze wchłaniają wilgoć i nie są mocno nasiąkliwe, dodatkowo są polecane w sezonie zimowym, kiedy ciepło jakie ze sobą niosą jest przez nas dodatkowo doceniane. Dywaniki łazienkowe tego rodzaju, jeśli tylko ich rozmiar na to pozwala, można wyprać w pralce, aby je odświeżyć i zachować w czystości. Można też je w tradycyjny sposób wytrzepać lub odkurzyć, a jeśli wiemy, że mocno są zamoczone to najlepiej wystawić je do wyschnięcia – dzięki temu posłużą nam na dłużej.

Dywanik z tworzyw sztucznych

Takie dywaniki nie są już tak przyjemne w dotyku jak dywanik włochaty, ale trochę łatwiej jest je utrzymać w czystości, w razie zamoczenia nie potrzeba też aż tak dużo czasu na to, aby je wysuszyć. Takie dywaniki sprawdzą się latem, a także będą odpowiednie dla osób lubiących prostotę i minimalizm. Są dostępne w tak wielu wariantach, że można je też często zmieniać wedle upodobania..