SBBP.PL

Woskowanie samochodu twardym woskiem

Woskowanie samochodu twardym woskiem

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że każdy lakier z upływem czasu będzie tracił swój połysk. Nie tylko matowieje, ale również odpryskuje, blaknie czy ulega uszkodzeniom. Warto zatem mieć świadomość, że auto może zyskać na wartości przez zadbaną karoserię, koniecznie jest jednak do tego zatroszczenie się o jego kosmetykę. Przynajmniej 3-4 razy w roku konieczne jest wykonywanie woskowania. Oczywiście nie każdy wie w jaki sposób wykonać woskowanie samochodu twardym woskiem. Należy także wiedzieć jaki twardy wosk do auta wybrać.

Woskowanie samochodu twardym woskiem – rezultaty

Jeszcze przed rozpoczęciem procesu woskowania konieczne jest bardzo dokładne umycie, a także osuszenie samochodu miękkim ręcznikiem z mikrofibry. Produkt ten charakteryzuje się bowiem świetnym chłonięciem wody. 

Z kolei z dostępnych preparatów do woskowania można zdecydować się na mleczka, pasty czy spraye. Wybór specyfiku uzależniony będzie przede wszystkim od wprawy i dostępnego czasu danego użytkownika. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że nałożenie wosku w formie pasty jest nie tylko bardzo trudne, ale również czasochłonne. W rezultacie będzie jednak przynosiło znacznie lepsze rezultaty. Z kolei mleczka i spraye rozprowadzane są po karoserii znacznie prościej, jednak efekty nie będą tak spektakularne, jak we wcześniej wspomnianym rozwiązaniu. 

Woskowanie auta – jak wygląda w praktyce?

Ponadto woskowanie auta trzeba przeprowadzić dopiero wtedy, gdy temperatura na zewnątrz nie będzie wyższa niż 20 stopni Celsjusza. następnie użytkownik po nałożeniu wosku musi poczekać przynajmniej kilka minut, dopiero później możliwe jest rozprowadzenie go po lakierze za pomocą kolistych ruchów do momentu całkowitego wchłonięcia. Oznaką właściwie wykonanego woskowania powinien być brak jakichkolwiek smug na karoserii oraz zdecydowane odbijające się w niej promienie słoneczne. 

Dodatkowo jak zostało już wspomniane wcześniej absolutną podstawą udanego woskowania będzie bardzo dokładne umycie auta. Koniecznie należy również pozbyć się nie tylko warstw brudu, ale również resztek organicznych czy zeschniętych liści.

W myciu nadwozia doskonale egzamin zda metoda dwóch wiader. Do pierwszego należy wlać ciepłą wodę z szamponem samochodowym, który będzie rozcieńczony we właściwych proporcjach, z kolei do drugiego wystarczy wlać wodę.

Sprawdź korzystną ofertę na https://detailkingkrakow.pl/woskowanie-auta-woski-premium/