SBBP.PL

Gdzie Biegać?

Gdzie Biegać?

 

Jedną z rzeczy, które uwielbiam biegać, jest wygoda. W wielu przypadkach możesz zasznurować buty do biegania, wyjść przed drzwi i zacząć biegać.

Jeśli planujesz poruszać się po lokalnych drogach lub chodnikach, upewnij się, że szukasz tras, które mają minimalny ruch i szerokie pobocze (lub chodniki).

I pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na zewnątrz, na przykład w przeciwnym kierunku ruchu. Ważne jest również, abyś ćwiczył dobrą etykę prowadzenia i był uprzejmy dla innych biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów.

Podczas jazdy po drogach możesz użyć MapMyRun, aby narysować trasę i zmierzyć ją. Witryna ma również zapisane trasy od innych biegaczy w Twojej okolicy, dzięki czemu możesz przeglądać je i znajdować nowe trasy. Lub zawsze możesz jechać swoją trasą w samochodzie i mierzyć przebieg za pomocą licznika samochodu.

Oczywiście, poruszanie się tymi samymi drogami w twojej okolicy może po pewnym czasie stać się nudne. I nie zawsze możesz mieć idealne warunki do działania na lokalnych ulicach. W takim przypadku możesz udać się do lokalnego parku, ścieżki rowerowej lub szlaku. Przeszukaj internet w dziale parków swojego miasta lub hrabstwa, aby dowiedzieć się więcej o lokalnych parkach.

Biegaj w grupie

Możesz również skontaktować się z lokalnym klubem biegaczy i dowiedzieć się, gdzie odbywają się biegi grupowe.

Nawet jeśli nie chcesz z nimi pobiegać, otrzymasz przynajmniej pomysły na nowe trasy. Twój lokalny sklep biegowy jest również świetnym źródłem informacji – z pewnością zawierają sugestie dotyczące lokalnych tras biegowych.

Możesz dowiedzieć się o parkach i obiektach rekreacyjnych, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś. Jeśli masz szczęście, możesz znaleźć pobliskie szlaki wędrowne i biegowe, które będą łatwiejsze dla twojego ciała niż beton lub asfalt.

(Z tych nawierzchni najlepiej wybrać ścieżki brudu, a następnie asfaltowe drogi i betonowe chodniki.)

Uderz w lokalny tor

Inną bezpieczną, wygodną opcją jest tor w lokalnym liceum. Większość ścieżek do liceum jest dostępna dla publiczności, a także jest bardziej miękką powierzchnią w porównaniu do asfaltu i betonu. Większość ścieżek ma 400 metrów (około 1/4 mili), więc możesz łatwo monitorować odległość, gdy biegasz po niej. Jeśli nie masz doświadczenia w poruszaniu się po torze, oto kilka podstawowych zasad dotyczących tropów..