SBBP.PL

Jak wybrać buty do biegania

Jak wybrać buty do biegania

bieganiePrawda jest taka, że ​​większość butów czuje się komfortowo, gdy stoisz w sklepie. Sztuczka polega na znalezieniu pary, która zapewnia ten sam poziom komfortu po noszeniu ich przez kilka tygodni i rejestrowaniu wielu kilometrów. Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią parę butów do biegania, zorganizowaliśmy kilka rzeczy do rozważenia podczas robienia zakupów.

Zastanów się, jaki masz styl i cele. Czy będziesz biegał po chodniku, ćwicząc na bieżni w siłowni lub uderzając w szlaki? Czy planujesz uruchomić określoną liczbę mil w każdym tygodniu lub mieć bardziej swobodny plan zajęć? Pytania te pomogą określić kategorię butów do zakupu i budżet, który warto wydać.
Jak biegasz? Sprawdź wzór zużycia na starych butach.

 

Przewodnik dla kupujących buta do biegania

Zamawianie online jest świetne, ale jeśli nie znasz dokładnego rozmiaru lub kupujesz buty do biegania, możesz je wypróbować. Oto kilka wskazówek dotyczących zakupów butów do biegania.bieganie

 

Kupuj na koniec dnia. Twoje stopy naturalnie puchną wraz z postępem dnia. Próba na buty w tym czasie pomaga uniknąć kupowania butów, które czują się dobrze w sklepie, ale później ściskają i czują się zbyt mocno.
Rozważ wkładki i ortezy z rynku wtórnego. Zaprojektowane z myślą o zwiększeniu komfortu, stabilności i dopasowania wkładki na rynku wtórnym są popularne wśród biegaczy (szczególnie nam się to podoba).
Dostarcz odpowiednie akcesoria. Czy masz założone skarpetki, które nosisz? A co z tą wkładką? Wypróbuj te buty, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.
Nie siedź tam. Jeśli możesz, weź je do testu. Jeśli utkniesz w sklepie, zrób kilka sprintów, skocz i zmień kierunek. Pewnie, że może wyglądać głupio, ale wiedza o tym, jak się czują buty po przeprowadzce, doprowadzi do lepszego dopasowania buta do biegania pod koniec dnia.
Jak długo działa buty do biegania?
Żywotność buta zależy od wielu czynników, w tym od stylu jazdy, wagi i tego, jak często są używane. Generalnie jednak od 300 do 500 mil to dobra zasada.

Więc jeśli biegasz 18 km tygodniowo, twoje buty mogą wytrzymać od 8 miesięcy do roku. Jeśli biegasz po 40 kilometrów tygodniowo, planuj wymianę butów do biegania co 4 do 6 miesięcy.

A jeśli zauważysz nadmierne ślady zużycia, dziury, łzy lub zauważysz spadek komfortu wkładki, prawdopodobnie nadejdzie pora złapać nową parę butów..