SBBP.PL

Tablice dla pojazdów

Tablice dla pojazdów

Posiadanie pojazdu to duży obowiązek. Przed zakupami powinniśmy się zdecydować, jakie elementy najbardziej nas interesują. Osoby ceniące sobie estetykę z pewnością będą poszukiwać auta o odpowiednim kolorze. Bardzo duże znaczenie ma również marka. Uznani producenci samochodów używają nowych technologii, aby stworzyć model, który zadowoli wymagających klientów.

Tablice wyróżniające – bezpieczeństwo na drodze

W końcu globalizacja i innowacyjność wymuszają korzystanie z nowych rozwiązań. Inną kwestią, o którą pragnie zadbać posiadacz samochodu, jest bezpieczeństwo. Wypadki na drogach zdarzają się codziennie. Samochodów natomiast przybywa. Ponadto, komfort, a zarazem szybkość i moc silnika jest tym, co wyróżnia nowoczesne pojazdy. Wiele osób decyduje się na kupno takiego pojazdu, aby zaoszczędzić sobie drogi i czasu przeznaczonego na dojazd do pracy, na zakupy lub na spotkania ze znajomymi. Przebijanie się przez większe miasta autobusem w godzinach szczytu i oczekiwanie na przystankach jest często niezwykle irytujące. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że posiadanie samochodu wiąże się też z regularnymi opłatami. Co jakiś czas warto też odwiedzać serwis oraz sklepy z akcesoriami samochodowymi i sprawdzić, czy w magazynie nie ma czegoś, co mogłoby nam pomóc.

Tablice wyróżniające przyczepy i naczepy – obowiązki prawne

W przypadku większych samochodów wymagane są tablice wyróżniające pojazdy – np. te, których długość przekracza osiem metrów albo ich dopuszczalna całkowita masa przekracza dwanaście ton. Wedle przepisów prawa pojazd lub zespół pojazdów, muszą być oznakowane tablicami wyróżniającymi, które z kolei powinny zostać umieszczone z tyłu pojazdu w sposób prostopadły i symetryczny do osi podłużnej. Tablice wyróżniające przyczepy i naczepy powinny mieć natomiast tło koloru żółtego, a jego obrzeżem musi mieć fluorescencyjną barwę czerwoną. Dolne krawędzie powinny zostać umieszczone do 250 milimetrów, a górne do 210 milimetrów. Dokładne kwestie, jeśli chodzi o tablice wyróżniające dla poszczególnych rodzajów pojazdów, można znaleźć w określonych rozporządzeniach ministerstwa infrastruktury. Ta wiedza będzie nam bardzo potrzebna, jeśli chcemy poruszać się we właściwy sposób po jezdni. Trzeba pamiętać, że brak tablic wyróżniających może zostać potraktowany jako wykroczenie.

Najlepszą ofertę znajdziesz na https://www.etruck24.pl/pl/c/Tablice-wyrozniajace/135/1